Overslaan naar inhoud

Met welke leugens over leren kreeg jij al eens te maken - als slachtoffer of als dader?

12 mei 2026 in
Met welke leugens over leren kreeg jij al eens te maken - als slachtoffer of als dader?
VOV Lerend Netwerk

Sofie Willox hoorde, las en zag je al wel eens voorbijkomen in je feed - of op tal van L&D-events. Zéker wanneer je met leren en ontwikkelen op de werkvloer bezig bent. Dit jaar staat ze ook op een van de twee hoofdpodia van de congreshal van de VOV-Beurs 2026! Ontdek in dit artikel wat ze brengt tijdens haar keynote van 15u30 tot 16u10.


Van jongs af aan zijn we erg goed geworden in geforceerd leren: blokken, blokken, blokken! Stamp die leerstof er maar in…om het een week later alweer te vergeten. Maar tegenwoordig weten we wel beter! We maken onze opleidingen interactief én voegen zelfs simulaties, brainlearning én gamification toe. Maar wist je dat er onder alle ‘praktische’ oefeningen en dure investeringen nog steeds heel wat geforceerd leren schuilgaat?

Let’s get back to the basics.

Tijdens de interactieve keynote 'Leugens over leren' doorprikt Sofie leermythes waar je zelf al ongetwijfeld mee te maken kreeg. Als slachtoffer of als dader.

Over de spreker

Sofie Willox helpt organisaties om leren méér te laten renderen én leuker te maken. Ze scheidt kaf van het koren bij leren door evidence-based inzichten te vertalen naar praktisch advies waar iedereen mee aan de slag kan. Dat doet ze als adviseur, mentor, coach, opleider en keynote spreker. In 2023 werd ze genomineerd op de shortlist als 'Learning Thought Leader of the Year' in Nederland. Je leest maandelijks haar columns in HR Magazine en hoort haar regelmatig in de podcasts van VOV lerend netwerk. Meer info op https://www.sowegrow.be


Deze keynote vindt plaats van 15u30 tot 16u10 in een van de twee aula's van de congreshal, boven de VOV-Beursvloer. Schaf je een congresticket aan om deze keynote bij te wonen!*

Koop je ticket


*Ben je lid van VOV lerend netwerk? Geef bij aankoop van je ticket aan dat je een lidmaatschap hebt en je bezoekt zowel de beurs als het congres gratis!