Overslaan naar inhoud

Welkom in het VOV-netwerk!

Bij VOV zijn we ervan overtuigd dat je met een sterk netwerk meer bereikt. Als lid van VOV kan je deze pagina gebruiken om kennis en ervaringen met elkaar te delen, maar ook om elkaar vragen te stellen en van elkaar te leren.

Dit platform is niet bedoeld om commerciële boodschappen te verspreiden of om vacatures te plaatsen. Berichten van die aard zullen dan ook verwijderd worden. Hou het verder netjes en beleefd.

Veel leerplezier!

Je moet geregistreerd zijn om te kunnen communiceren met de community.
Deze vraag is gerapporteerd
1 Beantwoorden
197 Weergaven

We kregen volgende vraag uit ons netwerk aangaande de afschaffing van de FLA:
 

"Kan u ons informeren of we de tool alsnog kunnen blijven gebruiken of wordt deze volledig offline gehaald? Voor ons betekent de afschaffing FLA een terugkeer naar excel, dus zolang we deze nog kunnen gebruiken, zouden we dat willen doen."

Voor een antwoord ging ik op zoek in de communiqué  van minister David Clarinval, waarin staat dat de FLA op 1 januari 2026 zal worden geschrapt. Men geeft aan dat gegevens het hele jaar 2026 beschikbaar zullen blijven, waardoor burgers hun informatie kunnen downloaden en overzetten, maar er wordt niet gesproken over de beschikbaarheid van het systeem voor ondernemingen. 

Mag ik hieruit afleiden dat verdere input in het systeem niet meer mogelijk zal zijn vanaf 1 januari 2026?

Avatar
Negeren
Auteur

Natalie De Wilde bezorgde ons deze informatie:

Het FLA portaal geeft zelf een antwoord op mijn vragen, nieuws pop-up als je inlogt:

 

De FLA verdwijnt: wat zijn de gevolgen?

De ministerraad besliste op 10 december 2025 dat de Federal Learning Account wordt opgeheven.

Dat heeft enkele belangrijke gevolgen.

  • Registratie van opleidingen en beheer van rechten niet meer mogelijk
    Vanaf 1 januari 2026 kan u in FLA:
    • geen opleidingen meer registreren.
    • geen opleidingsrechten meer beheren.

We passen de toepassing zo snel mogelijk aan.


  • U kan de oude gegevens nog één jaar raadplegen
    Nog tot einde 2026 kan u zien:
    • op hoeveel dagen opleiding uw werknemers recht hadden op 31 december 2025.
    • welke opleidingen u had geregistreerd voor uw werknemers tot en met 31 december 2025.
  • Op 31 december 2026 worden de gegevens definitief verwijderd.

U krijgt in de loop van 2026 meer informatie over hoe u de gegevens kan downloaden.

Avatar
Negeren

Jouw antwoord

Probeer alsjeblieft een substantieel antwoord te geven. Als je wou reageren op de vraag of het antwoord, gebruik daarvoor de community tool. Denk er aan dat je je antwoorden altijd kan herzien - geen nood om dezelfde vraag twee keer te beantwoorden. Vergeet ook niet om te stemmen - Het helpt de beste vragen en antwoorden te selecteren!